Zdarma ke stažení

RÝMOVANÉ PEXESO

Na nápad vyrobit toto pexeso mě přivedla moje kamarádka, která má manžela Švéda (zdravím Aničko a Magnusi!) a má doma tuto hru (odkaz ZDE).

Řekla jsem si, že to je super nápad a v českém jazyce jsem nic podobného nenašla a tak jsem se vrhla do výroby. Nejvější problém byl vymyslet vhodné rýmy :) Několik jsem jich vymyslela sama s několika posledními mi pomohly mé kamarádky (Díky Zuzko a Evčo :) )

A tak vzniklo naše rýmované pexeso :) Moc jsem se těšila, až ho doma otestuju, protože naše děti jsou úplný pexesomilové a pexeso hrajeme fakt dost často a kdo hraje nějakou hru hodně často, tak si umí představit, že brzy hledá i jiné varianty hry a toto byla opravdu příjemná změna (tyjo já píšu fakt dlouhé věty :D)

Takže kdo si to chce taky vyzkoušet, tak neváhejte a zkuste to! Je to fakt zábava :)

ZDARMA ke stažení ZDE :)

P9221285

 

HLEDÁNÍ ZVÍŘAT VE SLAVNÝCH OBRAZECH

Je sice ještě léto a hodila by se asi spíš nějaká aktivita na ven....ale...těch je všude mraky. A tak když prší nebo se vám nechce ven, tak můžete zkusit naši hledačku v obrazech. Já sama mám umění moc ráda a obdivuji ho a proto jsem ho chtěla aspoň trochu přiblížit i dětem. Proto mě už dlouho lákalo vytvořit právě tuto aktivitu.

Tím, že dítě (nebo i dospělí :p ) hledá v obrazu jeden detail, prohlídne si vlastně celý obraz a tím ho i pozná. Testovala jsem to na vlastních dětech a i přes konečné obtíže, kdy dcera nemohla spárovat dva obrazy s výřezy je aktivita bavila a překvapivě i víc našeho mladšího čerstvě 4-letého syna. Ten si obrazy s velkým zájmem prohlížel a počítal zvířata.

Docela mě udivilo, jak dlouho trvalo dětem, než v Arcimboldově obraze uviděli profil člověka, a že mladší syn jako poslední přiřadil van Goghovi havrany a nebyl si tím úplně jistý. Je zajímavé pozorovat, jak každé dítě vnímá umění jinak...tak to s nimi zkuste ;)

ZDARMA ke stažení ZDE

P7171168

 

 

ZIMNÍ OLYMPIÁDA 2018

V pátek začíná olympiáda tak jsem pro nás a samozřejmě i vás připravila něco na toto téma.

Dozvíte se jaké sporty jsou součástí ZOH, kteří sportovci nás reprezentují (bohužel se nevešli všichni, je jich opravdu hodně, ale i tak je myslím výběr slušný ;) ) můžete jim pak vysřihnout medaile nebo si zkusit s dětmi vybarvit a namalovat českou vlajku a olympijské kruhy...však mrkněte a určitě si vyberete :)

Zdarma ke stažení ZDE

P2050460

 

TEST EVROPY

Pro všechny, kdo mají naše mapy Evropy a i pro ty, kteří ji (ještě ☝:D ) nemají, jsem vytvořila kartičky na testování vašich znalostí o našem starém kontinentu. Můžete si vyzkoušet znalosti ze států, hlavních měst, řek, moří nebo památek a vlajek.

Pro soutěživce jsem připravila i pár soutěžních kartiček, kde si můžete mezi sebou zkusit…schválně, kdo bude přesnější. Kontrola je jednoduchá a rychlá…stačí přiložit danou fólii ;-)

Kartičky si můžete zdarma stáhnout a vytisknou nebo může zakoupit již hotové :)

Kdo naše mapy Evropy nemá, tak to může buď napravit ;-) nebo součástí je i slepá mapa, kterou když zalaminujete, tak na ní můžete smazatelným fixem malovat a kontrolovat pomocí atlasu.

A ještě upozornění, kartičky jsou připravené na oboustranný tisk, tak můžete šetřit papír ;)

Zdarma ke stažení ZDE

 P7230312

 

ROZDÍLY

Další aktivita, která moje děti náramně baví ;) Třídit vše!

Největší úspěch mají samozřejmě aktivity s vodou!!...takže co plave a neplave nebo co se rozpustí nebo nerozpustí :D Třídit můžete cokoliv,

na výběr je toho dost, tak hurá do toho!

Zdarma ke stažení ZDE:

P9270309-2

KALENDÁŘ

 

Tento kalendář jsem vytvořila již před dvěma lety, když dcera nastupovala do školky, aby měla jasno, kdy se do školky půjde a kdy ne a co budeme dělat potom. Teď nastupuje do školky i syn a tak jsem ho oprášila (ne syna...), vylepšila a především udělala praktičtější při používání.

 

První moje varianta byla na korkové nástěnce a přilepování na suchý zip...ovšem mělo to velké nedostatky a tím byli především připínáčky (byl tu ještě roční syn) a hlavně vše z té korkové nástěnky padalo :/

Teď jsem to ovšem vychytala :D Ze starého sporáku jsem odmontovala boční plechovou stranu a tu využila jako magnetickou nástěnku ;-) Náklady nula a účinek 100%. Stačí mít doma jen samolepící magnetickou fólii a je to!

Takže všichni šup do sběrného dvora a nezapomeňte šroubovák :D

A ty pokud vám budou chybět nějaké ikonky denního režimu, tak si je domalujte :D

Kalendář si můžete stáhnout zdarma ZDE :)

Slovenská verze ZDE

P8260662

 

SLUNEČNÍ SOUSTAVA

Kdo frčí na sluneční soustavě a rád vybarvuje a vystříhuje (tak, jako my!), tak si může stáhnout a vytisknout tyto planety.

U nás visí v obýváku a tak je máme stále na očích a opakujeme si je ;-)

A POZOR!

Od srpna dávám tyto planety vytištěné na tvrdém papíru (i s provázkem) k objednávce kompletu VESMÍR jako dárek, takže se můžete s dětmi pořádně vyřádit při tom prozkoumávání ;-)

Jinak zdarma ke stažení zdarma ZDE

20170717_135854

 

DINOSAUŘI

Pro všechny milovníky dinosaurů jsem připravila sadu kartiček, která se výborně hodí k naším průhledným kartičkám!

Snažila jsem se vybrat podobu co nejpodobnější, aby přiřazování bylo co nejjednodušší. Tak snad se budou Vašim dětem líbit tolik, jako našim ;)

Zdarma ke stažení zde: ZDE

20170616_163348

 

HMYZ

Jedna moje starší aktivita, kterou jsem vyráběla pro svou dceru - milovnici všeho hmyzu .... a musím uznat, že tato měla největší úspěch...je to rokem ověřená aktivita, chce to jen trochu trpělivosti při vystřihování a trochu samolepícího suchého zipu :-) Tak užívejte, jaro a broučci se blíží!! ☀️
 
Zdarma ke stažení zde: ZDE
 
 
Grafika1
 
 

EVROPSKÉ PAMÁTKY

Pro každého, kdo si koupí naše mapy Evropy i pro ty, kteří si je chtějí připomenout a naučit se je.

Vytvořili jsme seznam všech památek, které se vyskytují na našich fóliích, aby rodiče i děti měli usnadněné hledání.

Zdarma ke stažení zde: ZDE

památky

 

DĚTI SVĚTA
Pro každého zvídavého človíčka, který chce vědět, kdo všechno žije na naší zemi V příloze je i mapa a každý si může najít, kde kdo bydlí

Ke stažení zde: ZDE

12489385_1670580626546069_8942483958925929362_o

 

OBYDLÍ SVĚTA

Jedná se o typická obydlí z celého světa. Snad se nám podařilo vybrat pár typických obydlí, kam můžete nastěhovat dětičky a naučit se, jakým stylem který národ bydlí. Je kompatibilní s předchozím souborem děti světa, takže se dá kombinovat :) Snad se vám bude líbit :)
Zdarma ke stažení zde: ZDE

Je tam malá úprava v tom, že jsem si všimla, že v předchozí mapě u dětí světa jsou podobné barvy států. Jedná se o Peru x Indie a Řecko x Nepál. Vyřešila jsem to tím, že k Peru a Nepálu jsem přimalovala černý křížek - který můžete fixou domalovat i na kartičky s dětmi.

Grafika1

 

MOŘŠTÍ ŽIVOČICHOVÉ MOŘÍ A OCEÁNŮ

Milují vaše děti mořské živočichy jako ty naše? Jestli ano, můžete jim zdarma stáhnout kartičky nebo třísložkové kartičky s živočichy moří a oceánů . Doporučuji vytisknout na tvrdý papír a pak si může dítě z druhé strany třeba napsat, co o daném zvířeti zjistilo nebo menší si ho mohou zkusit namalovat :) Přejeme hodně zábavy! Link na stažení je dole...Juchuuu!
ZDE

oceán juchuuu

 

VLAJKY A STÁTNÍ ZNAKY STÁTŮ EVROPY

Bonus k mapám Evropy! Vytvořila jsem kartičky s vlajkami, státními znaky a umístěním všech evropských států...opět doporučujeme vytisknout na tvrdý papír a na druhou stranu si dopsat třeba hlavní město, jazyk, počet obyvatel,atd...plus jsou tam vlaječky na párátka, které mohou pak děti přiřazovat ke kartičkám nebo k přiložené mapě (a rodiče mohou zatím sbírat korkové zátky z vína, což je na tom to zásadní! Tak hodně zábavy přejeme, u nás zvládnul i dvouletý a čtyřletá měla nastudované vlajky už z letní olympiády, takže děsná radost z poznané vlajky


Link na stažení zde:
https://www.dropbox.com/s/cdwhqwzdnnc0qxq/vlajky%20a%20státní%20znaky%20Evropy.pdf?dl=0

Slovenská verze ke stažení zde:

https://www.dropbox.com/s/7z3ee2fxs6isd70/vlajky%20a%20státní%20znaky%20Evropy%20slovensky.pdf?dl=0

Grafika2

 

 POTRAVNÍ ŘETĚZEC LESNÍCH ZVÍŘAT

Mám tu pro vás ke stažení super aktivitu k potravnímu řetězci lesních zvířat, kterou jsem dnes vyzkoušela s dětmi a moc je bavila! A abych se tu nechlubila, že jsem tak geniální, tak inspirace je z těchto skvělých stránek plných inspirace! http://salakoska.blogspot.cz/2014/05/potravni-retezce.html
Takže užívejte krásný podzim! Juchuuuu!
Odkaz ke stažení je zde:
https://www.dropbox.com/s/w08f9jfcfhcds2p/Potravní%20řetězec.pdf?dl=0

potravní řetěze

 

Dopravní prostředky

Pro kluky i pro holky tu máme novou jednoduchou aktivitku zdarma ke stažení! Najděte kdo jezdí jakým vozidlem :)

Ke stažení ZDE

IMG_4882

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit